باحساب

نقشه مشهد آنلاین

در این صفحه نقشه مشهد ( mashhad map ) آنلاین و با جزئیات مناسب نمایش داده میشود. لایه های مختلفی از نقشه های باکیفیت در اینجا قرار دارد و روی هر یک از لایه های نقشه مشهد، قابلیت مسیریابی و محاسبه فاصله و مساحت وجود دارد. همچنین مختصات جغرافیایی و ارتفاع هر نقطه شهر مشهد را با استفاده از نقشه میتوان بدست آورد. علاوه بر نقشه مشهد، با تغییر بزرگنمایی و جابجایی میتوان نقشه ایران و نقشه جهان را مشاهده نمود.

نقشه خیابانهای مشهد

با استفاده از لایه نقشه راهها مشاهده معابر و خیابانهای مشهد روی نقشه آنلاین میسر میگردد. اولین لایه نقشه راهها براساس نقشه گوگل بوده که دارای جزئیات مناسبی از خیابانها، کوچه ها و اماکن مشهد به همراه نام آنها است. لایه دوم نقشه نام دارد که متناسب با نیاز خود میتوانید هریک از آنها را انتخاب نمایید.

در بخش جستجو، نام مکان یا خیابان مورد نظر خود را وارد نمایید تا در صورت موجود بودن آن در سرور گوگل آن نقطه روی نقشه مشهد نمایش داده شود.

مسیریابی میان هر دو نقطه شهر مشهد روی نقشه ممکن بوده و برای این منظور ابتدا گزینه مربوط به مسیریابی را انتخاب نمایید. مبدا و مقصد را وارد کرده تا براساس اینکه حالت رانندگی یا حالت پیاده روی را درون شهر مشهد در نظر دارید مسیر مناسب به همراه فاصله مبدا و مقصد برحسب کیلومتر روی نقشه مشهد محاسبه و نمایش داده شود. مسیریابی روی نقشه مشهد در حالت رانندگی مسیرهای بزرگراهی و خیابانها و معابراصلی را پیشنهاد میدهد اما در حالت پیاده روی مسیرهای فرعی و خلاف جهت در خیابانهای یکطرفه نیز قابل پیشنهاد هستند که این مسیر برای رانندگی در شهر مشهد مناسب نیست.

نقشه ماهواره ای مشهد

تصاویر ماهواره ای شهر مشهد در ماهواره گوگل وجود دارد و با فعال کردن این لایه میتوان تصاویر بزرگراهها، منازل مسکونی، میادین شهر و ... را از نمای بالا مشاهده نمود. نقشه ماهواره ای مشهد بستری مناسب جهت محاسبه مساحت زمین با هر شکل و ابعاد فراهم میکند. البته قابلیت محاسبه مساحت و محیط زمین روی لایه های دیگر نقشه مشهد نیز وجود دارد اما در نمای ماهواره ای نقشه مشهد واضح تر میتوان این عملیات را انجام داد چرا که در این نما جزئیات ساختمانها و اماکن و خیابانها بهتر نمایش داده میشود.

نقشه ارتفاعات مشهد

برای تعیین ارتفاع نقاط مختلف شهر مشهد، پس از انتخاب گزینه ارتفاع و مختصات و انتخاب نقطه مورد نظر روی هر یک از لایه های نقشه مشهد، ارتفاع نقطه از سطح دریا به همراه مختصات جغرافیایی آن مشخص میگردد.

با فعال کردن گزینه نقشه ارتفاعی مشهد، نقاط مرتفع این شهر و کوههای اطراف بصورت برجسته نمایان میگردند. اگر به اندازه کافی نقشه مشهد را در لایه ارتفاعی بزرگنمایی کنید نقشه توپوگرافی نمایش داده میشود که جهت بررسی ناهمواریها و وضعیت ارتفاعی شهر مشهد مناسب است.

علاوه بر نقشه مشهد، با تغییر بزرگنمایی و جابجایی میتوان نقشه تهران و نقشه اصفهان و نقشه کرج را مشاهده نمود نقشه تبریز.